Aleš Opatrný v olomoucké UCED Gold Tour s Dedijtje nenašel přemožitele

Publikováno 23.06.2022

Český reprezentant Aleš Opatrný se postaral o třetí české vítězství v rámci mezinárodních závodů TV J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. S klisnou Dedijtje ovládl UCED Gold Tour poté, co dokončil parkur do 140 centimetrů čistě a ve skvělém čase 54,07 sekundy. 

 

Kurz čtvrteční UCED Gold Tour z dílny portugalského stavitele Bernarda Costy Cabrala měl mnoho míst, kde se dalo zkrátit. Elitní trojici se to dařilo velmi dobře a zbytku startovního pole odskočilo o tři i více sekund. O vítězi však rozhodovaly jen setiny.

 

Nejlepší výkon nakonec k radosti domácích fanoušků parkurového skákání podal Aleš Opatrný, když s klisnou Dedijtje dokončil v čase 54,07 vteřiny. O pouhých sedm setin pomalejší byl Andrea Herck v sedle klisny Epsilon de Roulard a skončil tak druhý. V případě třetí umístěné jezdkyně Finjy Bormann z Německa na klisně Sally 721 se časomíra zastavila na hodnotě 54,75.

 

Také další tři dekorované pozice obsadili výhradně němečtí reprezentanti Michael Kölz, Marvin Jüngel a Maximilian Schmid. Druhý nejlepší český výkon předvedla nakonec sedmá Lucie Strnadlová s klisnou Quadirou. Cílem projely v čase 61,60 vteřiny. 

 

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.

 

Foto: Kateřina Návojová