CSIYH Olomouc: Ve středu vyhrál Locanto s Rhombergem. Hruška byl pátý

Publikováno 22.06.2022

Třetí soutěží v rámci J&T BANKA CSI3*-W Olomouc bylo dvoufázové skákání pro mladé koně ve věku šesti a sedmi let. V kategorii CSIYH1* se nejvíce podařilo rakouské dvojici Christian Rhomberg a Locanto RN. Pátý byl Jiří Hruška s Eowyn de Goedereede Z.

 

Necelá třicítka mladých koní se předvedla ve středeční soutěži s překážkami vysokými 125/130 centimetrů. Více jak polovina účastníků nechybovala ani v jedné ze dvou fází parkuru a velký vliv na končené pořadí měl dosažený čas druhé fáze. Ten měl nejlepší Christian Rhomberg z Rakouska. S Locantem RN projel cílem za 29,43 sekund a jako jediný se dostal pod hranici půl minuty.

 

Druhé místo obsadil německý jezdec Marvin Jüngel s klisnou Kontendra S. Jemu časomíra ukázala hodnotu 31,64. Do top trojky se dostali ještě polský reprezentant Jaroslaw Koziarowski na valachovi Laxton a Němka Jörne Sprehe na Solerovi 102. Obě tyto dvojice dokončily druhou fázi v čase 31,85 vteřiny. 

 

Nejlepší výkon z domácích účastníků předvedl Jiří Hruška na klisně Eowyn de Goedereede Z. Společně se dostali do cíle bez trestných bodů v čase 33,05, jenž je zařadil na pátý řádek výsledkové listiny.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.

 

Foto: Kateřina Návojová