Čtyři miliony na dotacích. Parkurové CSI v Olomouci nabídne 24 soutěží

Publikováno 06.05.2022

Parkurový mítink J&T BANKA CSI3*-W Olomouc 2022, jenž se uskuteční v olomouckém Equine Sport Centru od 22. do 26. června, je dotován celkovou částkou 158.000 eur, tedy téměř čtyři miliony korun. Rozděleny budou ve čtyřiadvaceti soutěžích, přičemž největší částka připadá na nedělní J&T BANKA Grand Prix Olomouce, a to 51.500 eur. 

 

„Velká cena je opět součástí série Světového poháru, soutěžní dvojice si v ní navíc budou moci plnit kvalifikační limity pro účast na letošním mistrovství světa v dánském Herningu, ale také mistrovství Evropy seniorů 2023. To bude hostit italské Miláno. Pro jezdce je také důležitou informací, že hned ve čtyřech soutěžích budou moci zabodovat do prestižního Longines Jumping Ranking. Vedle Grand Prix, čtvrteční a sobotní soutěže v rámci „J&T BANKA“ Diamond Tour bude bodovaná i sobotní Grand Prix European Youngster Cup U25 pro jezdce do 25 let,“ přibližuje ředitelka závodů Michaela Smrčková.

 

 

A právě pro jezdce ve věku od 16 do 25 let je určena v Olomouci celá soutěžní túra U25 EY Cup. První soutěž v jejím rámci se pojede již ve středu, druhá pak v pátek a vyvrcholí již zmíněnou Grand Prix, z níž se vítěz automaticky kvalifikuje do finále mezinárodního seriálu. „Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí této série, která se koná také v Belgii, v Dánsku, v Německu, v Rakousku, na Slovensku a ve Švýcarsku,“ konstatovala Smrčková. 

 

Pestrý program v Equine Sport Centru nabídne ještě několik dalších túr. Na úrovni CSI3* to jsou Elite Tour, „MONET+“ Bronze Tour, „REDSTONE“ Silver Tour a „UCED“ Gold Tour. Na své si přijdou i junioři při CSIJ-A Junior Tour, ale také jezdci, kteří si do Olomouce přivezou mladé šesti a sedmileté koně. Pro ty je vypsána CSIYH1* Youngster Tour. 

 

Všechny kurzy bude připravovat portugalský course designer Bernardo Costa Cabral, v České republice se představí poprvé. „V České republice jsem ještě nikdy nebyl a moc se tam těším. Slyšel jsem o vaší zemi tolik skvělých věcí. Máte mnoho mladých talentů. Už se těším, až vaše jezdce uvidím jezdit a lépe je poznám,“ zmínil v nedávném rozhovoru pro česká oborová média.

 

„Rozpis závodů je již publikován jak na našich stránkách www.csiolomouc.cz, tak v databázi Mezinárodní jezdecké federace, kde je otevřen Entry Systém. Uzávěrku přihlášek jsme stanovili na středu 8. června, kdy se tak dozvíme finální počty účastníků v jednotlivých kategoriích,“ dodala Michaela Smrčková. 

 

Foto: Kateřina Návojová