EY Cup Grand Prix v Olomouci vyhrála Costalla. Helebrantová byla pátá

Publikováno 25.06.2022

První Grand Prix při J&T BANKA CSI3*-W Olomouc byla určená pro jezdce do 25 let a v rozeskakování se utkalo celkem dvanáct dvojic, včetně několika českých. Největší radost v závěru však měla italská jezdkyně Alessia Costalla.

 

Olomoucká Grand Prix pro jezdce do 25 let je opět letos součástí European Youngster Cupu. Jela se na parkuru s překážkami vysokými 145 centimetrů a více jak polovina startujících se probojovala do rozeskakování. 

 

Se zkráceným kurzem si nejlépe poradila italská dvojice Alessia Costalla a Radja de Rochetaillee. Její čas se zastavil na hodnotě 33,48 vteřiny. Na druhé místo nakonec dosáhla poslední startující, Lea Djelmic s valachem Flyer. Přestože se tato chorvatská jezdkyně snažila zajet trasu co nejrychleji, na vítězku ztratila více jak sekundu a zapsala si čas 34,77. Z pomyslného bronzu se radovala Slovenka Alexandra Linda Horňáková, jež s valachem Casper Speed Jumper projela cílem v čase 35,06 sekundy. 

 

Nejlepší český výsledek předvedla Anna Helebrantová. Ta s valachem Cikaddo projela trať za 38,22 sekundy bez jediného trestného bodu, což jí stačilo na páté místo. O něco rychlejší byly Tereza Svobodová s klisnou Britanií i Mariana Michlíčková na klisně Claire 159, obě si však v rozeskakování chybovaly a jejich konto bylo zatíženo čtyřmi trestnými body. Zařadily se tak na sedmý a osmý řádek výsledkové listiny.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.

 

Foto: Kateřina Návojová