Finále Elite Tour CSI v Olomouci ovládla Stefanowicz. Binarová druhá

Publikováno 25.06.2022

V sobotu 25. června diváci v ochozech Equine Sport Centra mohou sledovat již první finálové soutěže J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. Dopoledne vyvrcholila Elite Tour, v níž pěkné druhé místo obsadila Tereza Binarová. Vítězkou je Hanna Stefanowicz z Polska.

 

Jednatřicet dvojic se postavilo na start finále Elite Tour, která se jela na parkuru vysokém 115 centimetrů. Ve dvoufázovém skákání nakonec vítězství slavila polská jezdkyně Hanna Stefanowicz, jež s valachem Reflection absolvovala druhou fázi bezchybně a v čase 24,98 vteřiny. Do Polska putuje i cena za třetí místo, a to zásluhou Karoliny Nowak s klisnou Alhambra. Její čas byl 27,48.

 

Velkou radost z druhého místa měla Tereza Binarová s klisnou Noblesse Flush Z, pro níž je olomoucké Equine Sport Centrum domovskou stájí. Časomíra v druhé fázi se zastavila na hodnotě 26,74. Čtvrtý nejlepší výsledek předvedla Petra Soukupová s klisnou Le Ami a na dekorovanou šestou příčku dosáhla Karolína Hložková s valachem Limo Du Cache Pot. Od Slovenky Pauly Moškové na valachovi B Like Baloubet jí dělilo jedenáct setin sekundy. 

 

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.

 

Foto: Kateřina Návojová