Herck vítězem čtvrtečního CSIYH v Olomouci. Dařilo se také Hruškovi

Publikováno 23.06.2022

Soutěží pro mladé šesti a sedmileté koně pokračoval závodní program J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. Nejlepší výkon na parkuru vysokém 125/130 centimetrů předvedl Rumun Andrea Herck s valachem Poker de Roulard. Na dekorování nechyběl Jiří Hruška.

 

V soutěži CSIYH1* hodnocené na čas si s nástrahami parkuru bezchybně a nejrychleji poradil rumunský jezdec Andrea Herck. S valachem Poker de Roulard dokončil v čase 54,10 sekundy a na ostatní měl více jak třívteřinový náskok. Tento jezdec zároveň obsadil i páté místo za výkon s valachem Quadir de Roulard za čtvrtým Barnou Burucsem z Maďarska na valachovi Akito 89.

 

Druhou příčku vybojovala na kolbišti Equine Sport Centra italská dvojice Alessia Costalla a Filae des Chaines. Její čas se zastavil na hodnotě 57,22. Třetí byl švýcarský jezdec Adrian Schmid. S klisnou Camira dokončil v čase 58,69. Nejlepší český výkon předvedl Jiří Hruška s klisnou Eowyn de Goedereede Z. Díky času 60,54 sekundy se umístil šestý a stal se také účastníkem slavnostního dekorování.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.

 

Foto: Kateřina Návojová