Marek Hentšel s Ceremonií vyhrál v Olomouci finále Youngster Tour

Publikováno 25.06.2022

Čeští fanoušci se dočkali v sobotu české hymny během závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc poprvé až při podvečerním finále Youngster Tour. Jedenáct mladých koní postoupilo s jejich jezdci do rozeskakování, v němž byl nejúspěšnější Marek Hentšel.

 

V závěrečné soutěži olomoucké Youngster Tour byli nezvykle úspěšnější šestiletí koně, kteří obsadili sedm nejvyšších příček. Z vítězství se radoval Marek Hentšel na klisně Ceremonii, když cílem rozeskakování projel v čase 34,41. Za ním byly tři polské dvojice – Michal Kazmierczak na Vagabondovi de Lux, Jozef Pekaniec s hřebcem Leonadrem da Vinci J.P.P. a Jaroslaw Koziarowski v sedle valacha Laxtona. 

 

Páté místo patřilo Andreovi Herckovi na Quadirovi de Roulardovi z Rumunska a na dekorování se dostal ještě Marek Klus s Aresem. Tito dva jezdci již v rozeskakování zapisovali čtyři body po jedné chybě, stejně jako Jiří Hruška s koňmi Eowyn de Goedereede Z a Phenix van de Noordhuevel, s nimiž obsadil sedmý a osmý řádek výsledkové listiny.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.

 

Foto: Kateřina Návojová