Na Světový pohár J&T BANKA CSI3*-W Olomouc dorazí 270 koní z 13 zemí

Publikováno 13.06.2022

 

Ještě nikdy se nestalo, že by se v České republice konaly během čtyř týdnů troje mezinárodní skokové závody. V tomto směru je tak letošní červen zcela mimořádný a o to větší radost mají pořadatelé Světového poháru J&T BANKA CSI3*-W Olomouc, že na devátý ročník této akce dorazí velmi zajímavá a početná sestava jezdců a koní.

 

„S napětím jsme očekávali uzávěrku přihlášek a musíme konstatovat, že jsme spokojeni. I v silné konkurenci několika dalších závodů očekáváme v úterý 21. června příjezd více jak 270 koní a zhruba 130 jezdců z třinácti zemí světa,“ konstatovala ředitelka Equine Sport Centra Olomouc Michaela Smrčková. 

 

Z České republiky budou největšími hvězdami členové reprezentačního A-kádru Anna Kellnerová a Aleš Opatrný. Ten by po CSIO v Praze měl dorazit i se svojí stájovou jedničkou Forewerem. Česká ekipa zahrnuje jen v kategorii CSI3*-W 51 jezdců a 82 koní. Dalších devět jezdců s deseti koňmi se řadí do kategorie jezdců do 25 let a do Olomouce se těší i pět juniorů. Čtrnáct čtyřnohých sportovců nás bude reprezentovat v kategorii mladých koní. „Mezi velké domácí naděje patří mimo jiných Tereza Svobodová, která s klisnou Britanií na začátku tohoto měsíce vyhrála Grand Prix CSI2* ve Zduchovicích. V olomoucké Velké ceně 2021 byla s Kleiner Lordem desátá, a tak jistě bude chtít tento výsledek ještě vylepšit. S pěknými vzpomínkami na loňský ročník přijede do Equine Sport Centra i Přemysl Adam s Cachasem, jemuž se také velmi dařilo v Grand Prix. Obsadil v ní tehdy krásné čtvrté místo,“ připomněla Michaela Smrčková.

 

Silná sestava dorazí také ze Slovenska. Kromě Radovana Cibere, jenž je v Olomouci doma, nebudou chybět na startovních litinách Radovan Šillo a Bronislav Chudyba. Právě tito dva jezdci před dvanácti měsíci na kolbišti ESC ve Světovém poháru skončili mezi elitní desítkou. Od našich východních sousedů je na seznamu přihlášených celkem 17 jezdců a 34 koní. V německé sestavě nechybí trojnásobná vítězka olomoucké Grand Prix Jörne Sprehe, ale také Maximilian Schmid. Jistě i on by chtěl na Hané zopakovat triumf, jehož dosáhl v roce 2015. Mezi úspěšné jezdce se řadí i vloni osmý v hlavní soutěži Alexander Müller nebo předloni čtvrtý Michael Kölz. Početná bude výprava tradičně z Polska. Ta zahrnuje patnáct jezdců a přes dvacet koní. 

 

Celkem dorazí na závody J&T BANKA CSI3*-W Olomouc 2022 reprezentanti 13 zemí, mezi něž se řadí Česká republika, Dánsko, Chorvatsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Severní Makedonie, Slovensko, Slovinsko a Švýcarsko. „Během pěti dnů je od 22. do 26. června vypsáno 24 soutěží, z nichž jsou čtyři bodované do prestižního žebříčku Longines Ranking Mezinárodní jezdecké federace. Vstupné je pro diváky tradičně zdarma, a tak se moc těšíme, že v Olomouci opět vytvoří nezapomenutelnou kulisu a atmosféru,“ dodala Michaela Smrčková. Detailní informace o programu jsou na adrese www.csiolomouc.cz.

 

Foto: Kateřina Návojová