Alsharbatly v Olomouci opět zářil. Kamil Papoušek byl v Gold Tour třetí

Publikováno 22.06.2024

Nejvyšší sobotní soutěží v rámci Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc byla Cena města Olomouce zařazená do Gold Tour, v níž překážky dosahovaly 145 centimetrů a jezdci v ní bodovali do žebříčku FEI Longines Ranking. Finanční dotace navíc přesahovala 28 tisíc eur, což je jen o tisícovku méně než u nedělní Grand Prix.

Mezi dekorovanou šestici se probojoval bezchybnou a velmi svižnou jízdou Aleš Opatrný na valachovi Cross Over SR. Časem 59,78 se zařadil v danou chvíli na průběžnou druhou příčku za Němce Steffena Hautera s valachem Dubai Dreams. Nakonec se však našla ještě čtveřice účastníků, kteří se dostali pod hranici 59 sekund. Čtvrtý byl Tamás Mráz z Maďarska v sedle hřebce Viva Cent, jehož předstihl o čtyři desetiny Kamil Papoušek na Vivanovi Blue. Na průběžně vedoucího Litevce Adriuse Petrovase však zdaleka nestačil. Jeho čas s hřebcem Quarath van Paebroek Z byl totiž 55,93 vteřin.

Jako předposlední nastupoval do této soutěže Abdullah Alsharbatly ze Saudské Arábie a mnoho přítomných diváků bylo přesvědčeno, že s hřebcem Fiumicino van de Kalevallei dokáže výsledek Petrovase překonat. Nakonec mu to o více jak sekundu a čtvrt nevyšlo a skončil druhý. Přesto tento vítěz čtvrteční Gold Tour slyšel i v sobotu na olomouckém kolbišti svoji státní hymnu. Ovládl totiž finále Silver Tour na hřebci Extra Strong.

Velmi úspěšní byli i domácí reprezentanti v mladších věkových kategoriích. Grand Prix juniorů na výšce 135 centimetrů vyhrál Viktor Skutecký, jenž s valachem G-Star SL dokončil v nepřekonatelném čase 31,45. Druhá umístěná Laura Najmanová s klisnou Cocolina Z byla téměř o tři sekundy pomalejší. Také další dvě pozice patřily českým jezdkyním – Natálii Libichové na hřebci Ferlin J a Adéle Opatrné s valachem Ben Hur.

Až před dvacátou hodinou začala poslední sobotní soutěž určená pro jezdce do 25 let bodovaná do seriálu European Youngster Cup. S parkurem vysokým 140 centimetrů si nejlépe poradila Sára Vingrálková na valachovi Damocles from Second Life Z. Pomyslné stříbro vybojovala Laura Najmanová s valachem Fhorla a třetí v pořadí byla Anna Simicska z Maďarska startující na valachovi Carundy.

Čtyřdenní parkurový mítink v Olomouci vyvrcholí v neděli čtyřmi soutěžemi. Grand Prix započítávaná do Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace začne přesně ve 12:00 hodin. Před ní se uskuteční finále Youngster Tour pro šesti a sedmileté koně a později odpoledne jsou na programu ještě Grand Prix jezdců do 25 let a finále Elite Tour. Podrobnosti zájemci najdou na webu www.csiolomouc.cz.