Hruška byl těsně druhý za Smitsem ve finále UCED Gold Tour v Olomouci

Publikováno 26.06.2022

Výborné druhé místo vybojoval po rozeskakování finále UCED Gold Tour v Olomouci český reprezentant Jiří Hruška v sedle klisny Reiky. Na švýcarského reprezentanta Edwina Smitse mu scházelo necelých sedm desetin sekundy.

Finále UCED Gold Tour se jelo na parkuru s překážkami vysokými 145 centimetrů a bezchybné dvojice postupovaly do rozeskakování.

Zkrácený kurz nakonec absolvovalo devět účastníků, z toho i jeden český. Jiří Hruška s klisnou Reiky projel cílem bez penalizace a v čase 35,19 sekundy, což mu nakonec zajistilo pěkné druhé místo.

Lepší byl pouze Švýcar Edwin Smits, který sedlal valacha Dovera 9 a tomu časomíra ukázala hodnotu 34,50. Mezi nejlepší trojici se zařadila Němka Jörne Sprehe s klisnou Hot Easy, jež byla téměř o dvě vteřiny pomalejší než vítěz.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.