Marek Klus byl úspěšný v olomoucké Silver Tour jako jezdec i trenér

Publikováno 22.06.2022

Nejpočetnější soutěží úvodního závodního dne J&T BANKA CSI3*-W Olomouc byla Redstone Silver Tour. Prvenství ukořistil Marek Klus v sedle Liverpoola. Spokojen byl i s výkonem jeho svěřenkyně Natálie Otčenáškové, která skončila druhá s klisnou Salou Z.

V soutěži do 130 centimetrů hodnocené na čas si nejrychleji a zároveň bezchybně s připraveným parkurem poradil Marek Klus. S valachem Liverpool se dostal do cíle za 57,93 vteřiny.

Druhý nejlepší výkon předvedla Natálie Otčenášková s klisnou Salou Z. V jejich případě se časomíra zastavila na hodnotě 58,18. Také cena za třetí místo zůstala v České republice. Zasloužil se o to Jan Malý s valachem I Am. Ke zdolání stejného kurzu potřeboval jednu minutu a čtyři setiny.

Na dekorování do dostali ještě Švýcar Adrian Schmid na valachovi Conterosovi B, jenž byl čtvrtý, dále pátá Kamila Veselá s valachem Warranter a šestá Monika Grundkowská v sedle valacha Iphone.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.