Páteční European Youngster Cup v Olomouci ovládla Natálie Očenášková

Publikováno 21.06.2024

Nejvyšší soutěž při pátečním programu Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc byla započítávaná do seriálu European Youngster Cup. Z celkových 26 dvojic parkur s výškou překážek 135 centimetrů překonalo bez penalizace sedm a tři z nich byly domácí.

Linda Portychová v sedle hřebce Lorentzh2 nepatřila mezi ty nejrychlejší, a tak se zařadila až na šestý řádek výsledkové listiny. Před i za ní se umístily polské jezdkyně – Marika Uchwat na valachovi Haston Nita a Nikola Idkowiak startující na klisně Cordoba.

Těsně pod stupni vítězů skončil Slovák David Horváth s valachem Canaletto B & S. Velmi dobrý čas 69,30 zajistil Anně Simicské z Maďarska na valachovi Carundy třetí příčku a z druhé pozice se radovala Tina Laryšová s valachem Ibsen. Byla sice o devět desetin rychlejší než její soupeřka z Maďarska, ale k vítězství měla stále hodně daleko. Natálie Očenášková totiž s klisnou Salou Z projela cílem v čase 62,77 sekundy.

„To jsou triky mého trenéra Marka Kluse. Šla jsem skoro všude o jeden cvalový skok méně, takže proto se nám podařilo dokončit tak v rychlém čase. Výhodou pro mě je i to, že mám rychlého koně. V sobotu pojedu spíš zlehka, abych mohla jít s klidným svědomím do nedělní Grand Prix, takže se to budu snažit co nejvíce užít,“ konstatovala spokojeně vítězka při rozhovoru pro živé vysílání EquiTV a ČT Sport Plus.

Také Junior Tour se jela v pátek na parkuru vysokém 135 centimetrů, a i v tomto případě zněla po soutěži česká hymna. Zasloužila se o ní Natálie Libichová s valachem Quebec 64, pro níž to bylo již druhé olomoucké vítězství během tohoto týdne.

Zmíněný trenér Natálie Očenáškové Marek Klus byl úspěšný s Liverpoolem v Silver Tour, což byla další soutěž s výškou 135 centimetrů. Obě fáze kurzu překonal bez penalizace a v té druhé dosáhl na čas 33,76. Nestačil tak jen na Poláka Huberta Polowczyka na hřebci K´Ermitage Premices Z.