Páteční EY Cup při CSI Olomouc ukořistila Tereza Svobodová s Britanií

Publikováno 24.06.2022

Série českých vítězství pokračovala v Olomouci i během European Youngster Cup pro jezdce do 25 let. Nejlepší jízdu předvedla Tereza Svobodová s Britanií. Mezi nejlepších pět účastníků probojovala také Anna Helebrantová s valachem Cikaddo.

Páteční dvoufázová soutěž s výškou překážek 140 centimetrů byla součástí European Youngster Cupu a dařilo se v ní Tereze Svobodové, která s klisnou Britanií dokončila druhou fázi v čase 29,96 vteřiny. Byla jedinou dvojicí, jež pokořila hranici 30 vteřin a v kombinaci s bezchybným výkonem to znamenalo jasné vítězství.

Druhé místo obsadila polská jezdkyně Monika Grundkowska s valachem Dhaha. Čas druhé fáze v jejím podání měl hodnotu 30,79. Grundkowska tak po středeční třetí příčce ještě vylepšila sbírku cen z Olomouce.

Pro další pěkné umístění si dojela i Alexandra Linda Horňáková. Tato slovenská jezdkyně s valachem Casper Speed Jumper tentokrát dokončila třetí v čase 32,04 sekundy, zatímco ve středu vyhrála.

V dekorované šestici diváci viděli ještě jednu českou reprezentantku. Po bezchybné jízdě v čase druhé fáze 34,26 získala páté místo Anna Helebrantová s valachem Cikaddo. Skončila za Alessiou Costallou s valachem Radja de Rochetaillee z Itálie.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.