Tměj byl o setinu druhý v olomoucké Redstone Silver Tour za Bormann

Publikováno 25.06.2022

Doslova setiny sekundy rozhodovaly o úspěchu a neúspěchu ve finále Redstone Silver Tour při J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. Němka Finja Bormann skončila před českým jezdec Jiřím Tmějem s valachem Atilou o jednu jedinou setinu.

Zatímco v pátek diváci v ochozech olomouckého Equine Sport Centra a u on-line přenosu slyšeli hnet čtyřikrát českou hymnu, v sobotu domácí jezdci v prvních dvou soutěžích sbírají druhé příčky.

Ve finále Redstone Silver Tour byl velmi blízko k triumfu Jiří Tměj, když s valachem Atilou dokončil druhou fázi v čase 30,67 vteřiny. Jeho výsledek o pouhou setinu nestačil na německou jezdkyni Finju Bormann. Parkur vysoký 140 centimetrů dokončila s klisnou Sally 721 v čase 30,66. Elitní trio doplnila italská dvojice Barna Burucs a Conpeia, jejíž čas druhé fáze byl 31,39 sekundy.

Na dekorování nejlepších šesti účastníků se dostala z Čechů ještě Natálie Otčenášková, která se dokázala s klisnou Salou Z prosadit ve všech třech soutěžích vypsaných v rámci Silver Tour. Sobotní finále dokončila v čase 33,78.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.