V Olomouci se Čechům daří. Čtvrté páteční vítězství přidala Kovářová

Publikováno 24.06.2022

Program J&T BANKA CSI3*-W Olomouc pokračoval v pátek odpoledne juniorskou soutěží. I podruhé se v rámci této túry radovala z prvenství česká jezdkyně. Po čtvrtečním triumfu Anny Helebrantové se následující den dařilo Natálii Kovářové.

Pro juniory byl připraven v pátek parkur vysoký 140 centimetrů vysoký, který byl hodnocen na čas. Nejlepší výkon předvedla domácí jezdkyně Natálie Kovářová, která s valachem Oliver Odeveld nechybovala a dokončila v čase 54,22 sekundy.

Rychlejší sice byla polská jezdkyně Daria Pietrzak, jedna chyba ji však stála vítězství a odsunula ji na šesté místo za pětici bezchybných.

Druhé místo patřilo úspěšné chorvatské reprezentantce Lee Djelmic, jež sedlala valacha Dukata. Parkuru absolvovala za 54,76 vteřiny. Čase55,01 znamenal třetí řádek ve výsledkové listině pro Italku Dalmu Mercédesz Ferencz s klisnou Corrada.

Z České republiky se na dekorování soutěže podívala ještě Mariana Mcihlíčková. Ta s hřebcem Dalton De Tiji protnula cílovou čáru v čase 69,07 a umístila se pátá za Polkou Kornelií Kurleto v sedle klisny Lausanne 65.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Celé závody je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu, který ve spolupráci s Equine Sport Centrem Olomouc realizuje internetová televize EquiTV.cz. Live stream běží TADY.