V Olomouci vyhrál kvalifikaci do GP Alsharbatly. Strnadlová skončila třetí

Publikováno 20.06.2024

Osm desítek účastníků měla hlavní čtvrteční soutěž 11. ročníku mezinárodních závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc. Bezchybné výkony na parkuru vysokém 140 centimetrů předvedlo 36 dvojic a mezi nimi i celá řada domácích.

Nejúspěšnější z nich byla Lucie Strnadlová v sedle hřebce Solidata, které čas 61,77 sekundy stačil na pěkné třetí místo. Čistou jízdu předvedla i s hřebcem Classic Balou, s nímž však jela výrazně pomaleji. Do první desítky se z Čechů vešel ještě Martin Šoupal na valachovi Chique-K van´t Kattenheye Z, jenž skončil sedmý.

Výbornou formu si přivezli z CSIO v Šamoríně také slovenští reprezentanti. David Horváth ve dvojici s valachem Chris Cross dokázal projet cílem za méně jak minutu, a nakonec se s časem 59,58 umístil druhý. Saudskoarabský reprezentant Abdullah Alsharbatly mu nadělil v závěru soutěže ještě téměř tři sekundy, a tak se tento olympijský medailista z Londýna a vicemistr světa z Lexingtonu stal suverénním vítězem. „Musím pochválit velmi dobrou organizaci tohoto mítinku, je tu skvělá atmosféra a velmi přátelští lidé. Jsem moc rád, že jsem sem zde a mohu tady soutěžit,“ řekl Alsharbatly v rozhovoru pro živé vysílání ČT Sport Plus a EquiTV.cz.

Ve čtvrtek bylo v Olomouci na programu celkem šest soutěží a hned čtyřikrát po nich zněla česká státní hymna. Younster Tour pro šesti a sedmileté koně vyhrál Kamil Papoušek s klisnou Izzabella, v juniorské túře nenašla přemožitele Natálie Libichová na valachovi Quebec, v rámci Silver Tour triumfovala Zuzana Ciompová s Elliotem a v závěru dne si ještě vítězství připsala Reneé Krejčí na klisně Ivettas del Maset. Podrobnosti najdou zájemci na webu www.csiolomouc.cz.